Elektronik Sigara Likiti Antalya

Elektronik Sigara Likiti Nedir

Elektronik Sigara Likiti Nedir?

Elektronik Sigara Likiti Nedir? Elektronik sigaralar günümüzde yaygın olarak kullanılan ürünler arasında yer almaktadır. Sigarayı bıraktırma özelliklerinin yanı sıra koku ve kötü tatların ortadan kaldırılmasında da son derece etkili olan elektronik sigara likiti sistemleri ile performans göstermektedir. Bataryalı ve pilli olmak üzere ikiye ayrılan bu ürünler, aynı zamanda kapalı alanlarda da rahatlıkla kullanılabilmektedir.

Tütün mamullerinin tüketilmesi sonucu ortaya çıkan zararları en aza indirgeyen bu ürünler Antalya ili içerisinde pek çok bölgeye elden teslim edilebilmektedir. Farklı tasarımları ve renkleri bulunan bu ürünler için kullanıcılar diledikleri zaman siparişlerini verebilmektedir. Aynı zamanda firma bu ürünlerin yedek parça teminlerini ve garantilerini de sağlamaktadır. Antalya Elektronik sigara ürünleri likitler ile çalışmaktadır.

Elektronik Sigara Likiti Nedir?

Dolum sıvısı olarak bilinen bu ürünler nikotin ve aromayı bünyesinde barındırmaktadır. Elektronik sigaraya meyil eden ve bu ürünlerin kullanımını gerçekleştirmeye başlayan kişiler ise bu likitlerin ne işe yaradığını merak etmektedir. Antalya elektronik sigara kullanımı gerçekleştiren kişiler kendileri için en uygun olan likitleri seçmekte ve bu yönde kullanım sağlamaktadır.

Elbette bu ürünlerin sahte ya da gerçek olup olmadığını ayırt edebilmek de oldukça önemlidir. Sahte likitler kişilerin sağlığı açısından büyük zararlar ortaya koymakta ve kanser gibi önemli rahatsızlıklara da olanak sağlamaktadır. Bu nedenle kişilerin likit seçimi gerçekleştirirken mutlaka dikkat etmeleri gereken belli faktörler bulunmaktadır. Bu faktörler ise aşağıda detaylı bir şekilde yer almaktadır.

Antalya’da Elektronik Sigara Likiti Seçerken

Antalya elektronik sigara likiti ürünleri kullanan kişiler likit seçimi gerçekleştirirken belli faktörlere dikkat etmelidir. Sahte ve gerçek ürünlerin ayırt edilebilmesi için bu faktörler de büyük önem arz etmektedir. Sahte olan likitler paketlerinden kolay bir şekilde anlaşılabilmektedir. Beyaz ve plastik olan kutular mutlaka uzak durulması gereken ürünler arasında yer almaktadır.

Elektronik sigara likitlerinin üzerinde herhangi bir bandrol yer almıyorsa ve ambalaj bulunmuyorsa bu ürünler yüksek olasılık ile sahte olarak piyasaya sürülmüştür. Bu ürünlerin kullanımının sağlanması sonucunda büyük sağlık sorunları ortaya çıkabilmektedir. Bir diğer önemli husus ise orijinal likitlerin üzerinde mutlaka miligram seviyesinin gösterildiğidir.

Miligram seviyesinin belirtildiği ürünler satın alınmalı ve mutlaka bunların kullanımı gerçekleştirilmelidir. Sahte olarak piyasaya sürülen ürünlerde sıvı çok daha akışkan bir haldedir. Bu durum ürünlerin sahte olduğunu kanıtlayan en önemli faktörlerden biridir.

Esigara ürünleri için likit satın alacak olan kişiler mutlaka bu hususa dikkat etmeli ve buna göre satın alma işlemini gerçekleştirmelidir. Orijinal likitlerde mutlaka son kullanma tarihi yer almaktadır. Son kullanma tarihi yer almayan ürünler sahte likit olarak değerlendirilmektedir. Bir diğer önemli husus ise likitlerin kapaklarında güvenlik kilidinin bulunup bulunmadığıdır.

Güvenlik kilidi bulunmayan likit ürünleri sahte ürünler olarak nitelendirilmektedir. Kesinlikle kişiler tarafından satın alınmamalıdır. Ölçek hususu da yine elektronik sigaralar için likit satın alırken dikkat edilmesi gereken faktörler arasında yer almaktadır. Likitlerin belli bir oranı bulunmaktadır ve bu ürünler bu olanlara dayanarak satışa sunulmaktadır. Kişilerin hayatlarını tehlikeye atmamaları için bahsedilen bu faktörlere dikkat etmeleri ve likit satın alma işlemlerini bu hususlara göre gerçekleştirmeleri tavsiye edilmektedir.

Elektronik Sigara Likit Miligramları

Elektronik sigara likiti ürünlerinin içerisinde pek çok likit bulunmaktadır. Bu likitlerin miligramları iste farklılık göstermektedir. 10, 30, 50, 60, 100, 150 ve 180 mililitre olmak üzere pek çok farklı likit çeşidi bulunmaktadır. Kullanıcılar aramalarına ve talep ettikleri karışımlara göre bu mililitrelerden herhangi birini seçerek günlük nikotin ihtiyaçlarını karşılayabilmektedir.

Elbette 180 ya da 150 mililitrelik likitlerden satın almak uzun vadeli bir kullanım sağlamaktadır. Bu nedenle kullanıcılara da likit satın alma işlemi gerçekleştirirken yüksek mililitrelik ürünleri satın almaları tavsiye edilmektedir.

Kapalı Alanlarda Elektronik Sigara Kullanımı

Elektronik sigara likit ürünleri kapalı alanlarda da tüketilmektedir. Sigaradan farklı olarak ürünlerin kapalı alanda kullanılmasına izin verilmesi kullanıcıların sigara yerine bu ürünleri tercih etmesine de neden olmaktadır. Kafeler, restoranlar ya da barlar son dönemlerde sigara içilmesi konusunda son derece hassas davranmaktadır.

Nedeni ise kamu kurum ve kuruluşlarının ya da daha pek çok firmanın içerisinde sigara kullanımının yasaklanmış olmasıdır. Hatta kapalı alanda sigara kullanan kişilere belli cezalar da uygulanmaktadır. Bu nedenle çalıştığı ortamda ya da arkadaşları ile birlikte bir şeyler içtiği kafelerde sigara kullanımı gerçekleştiremeyen kişiler elektronik sigara içimi gerçekleştirerek bu durumun da önüne geçebilmektedir.

Kapalı alanda elektronik sigara içilmesinin en büyük faydası ise elektronik sigaranın çıkarmış olduğu buhar sayesinde ortamda hoş kokuların oluşmasıdır. Aslında nargile dumanı ile aynı benzerliği gösteren bu ürün sigara gibi kötü kokular yaymadığı için kişileri de rahatsız etmemektedir. Sigara bağımlısı olan kişiler sadece bu nedenlerden dolayı rahatlıkla elektronik sigara kullanımlarını gerçekleştirebilmektedir.

Hamilelikte Elektronik Sigara Kullanımı

Bu elektronik sigara likiti ürünleri pek çok  kadın tarafından da kullanılmaktadır. Elektronik sigara normal sigara  kadar zararlı olmasa da hamilelik döneminde kullanılması tavsiye edilmemektedir. Bu alanda kullanım gerçekleştirmek isteyen kişilerin ise mutlaka doktorlarından onay almaları gerekmektedir. Hatta sigara tiryakisi olan ve sonrasında hamilelik dönemine giren kadınlar, sigara bağımlılığından tamamen kurtulabilmek için elektronik sigaralar aracı olarak kullanılmaktadır.

Bu sebeple de gün içerisinde belli oranda elektronik sigara kullanımı gerçekleştirilmektedir. Doktorundan onay alan ve elektronik sigara kullanımı gerçekleştiren kişiler ise mutlaka nikotin seviyesi sıfır olan likitleri tercih etmelidir. Orijinal olan elektronik sigaralar ve orijinal likitler sağlık için belli zararlar teşkil etmediğinden dolayı hamilelik döneminde bayanların bu ürünleri kullanması tavsiye edilmektedir.

Mutlaka satın alınan likitlerin ISO 9001 belgesine sahip olması ve AB standartlarına uygun olması gerekmektedir. Bu ürünleri kullanan hamile bayanların kesinlikle ürünü sigara yerine koymamaları da  tavsiye edilmektedir. Sigarayı bırakmak ve hayattan tamamen çıkarmak için elektronik sigara kullanımı gerçekleştirilmelidir. Son olarak elektronik sigara kullanımı gerçekleştiren kadınların herhangi bir yan etki ile karşılaştıkları takdirde mutlaka doktorlarına başvurmaları gerekmektedir.

Elektronik Sigara Seçerken

Antalya elektronik sigara ürünlerinden birini seçerken, kullanıcıların mutlaka dikkat etmeleri gereken belli noktalar vardır. Özellikle elektronik sigaranın hangi tür bir elektronik sigara olduğu ve ne amaç için kullanılacağı büyük önem arz etmektedir.

Kişiler sigarayı tamamen bırakabilmek için bu ürünleri tercih etmekte ve kısa vadeli olacak şekilde bu ürünler için kullanım sağlamaktadır. Ancak tamamen sigara tiryakiliğinin yerine konulabilecek bir ürün talep ediliyor ise mutlaka günlük nikotin ihtiyacını karşılayabilecek nitelikte bir ürün seçimi gerçekleştirilmelidir. Satılan ürünlerin ISO 9001 belgesinin olduğu ve AB standartlarına uygun olup olmadığı mutlaka kontrol edilmelidir.

Piyasada pek çok sahte ya da yan sanayi elektronik sigara ürünü bulunmaktadır. Bununla birlikte sahte likitler de satılmaktadır. Kullanıcıların sağlıklarını tehlikeye atmamaları adına mutlaka bu hususlara dikkat etmeleri ve kullanımlarını yine bu faktörlere göre gerçekleştirmeleri gerekmektedir.

Antalya elektronik sigara ürünlerinden birini seçerken tasarımına da önem verilmelidir. Son derece kullanışlı ve küçük boyutlarda tasarlanmış olan elektronik sigaralar hem kullanım hem de taşıma açısından kullanıcılara avantaj sağlamaktadır. Bu nedenle de kullanıcıların mutlaka ceplerinde ya da çantalarında taşıyabileceği ürünleri tercih etmeleri gerekmektedir.

Yorum bırakın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bilgi Al - Satınal
Merhaba Likitler Hakkında Bilgi Almak İster misin?